O czym należy pamiętać (kompendium dla rodzica):

• Pamiętaj każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i niewielkie opóźnienie rozwoju mowy nie powinno stanowić powodu naszego niepokoju. Jeżeli jednak opóźnienie w pojawianiu się kolejnych etapów mowy przekracza 6 miesięcy, koniecznie skontaktuj się z logopedą.

• Zeszyt A4- do którego logopeda wkleja karty pracy i materiały do ćwiczeń w domu.
  • Udział Twojego dziecka w zajęciach logopedycznych jest oparty na zasadzie regularności i systematyczności ćwiczeń, aż do osiągnięcia pełnej korekty wady wymowy dziecka.
  • Dziecko jest zobowiązane do przynoszenia zeszytu na każde zajęcia, wielokrotny brak zeszytu sugeruje brak chęci podnoszenia efektów pracy Waszego dziecka.
  • Drodzy rodzice jesteście zobowiązani do codziennego, 10-15 minutowego, utrwalania z dzieckiem materiałów otrzymanych od logopedy.

Trudno mi opisać, jak ogromne znaczenie dla terapii ma systematyczna praca w domu. To od Was Szanowni Rodzice zależy postęp pracy Waszej pociechy, wszystko wtedy przebiega sprawniej, dziecku zajęcia się nie dłużą, bez problemu przechodzi z jednego etapu terapii do kolejnego. Rodzic zauważa jego postępy, bo sam w tej terapii uczestniczy powtarzając z dzieckiem zadania w domu.
Życzę Państwu miłej zabawy z logopedią.

Ewelina Janeczek

logopeda