Spotkanie projektowe dyrektorów i koordynatorów szkół partnerskich w ramach programu EXON

Od 10 do 12 czerwca nasza szkoła gościła przedstawicieli szkół partnerskich z Czech, Słowacji oraz Portugalii (m.in. dyrektorów, koordynatorów oraz księgowych), by wspólnie przyjrzeć się realizacji programu EXON. Omówione zostały wszystkie działania bieżącego roku szkolnego oraz ustalone zostały nowe na kolejny rok szkolny.

Wizytę w Polsce zainaugurowali uczniowie śpiewający w chórku prowadzonym przez p. Cyrzyk oraz tańczący regionalne tańce przygotowane przez p. Staniek. Po omówieniu zadań projektowych nasi goście zwiedzili szkołę oraz jej najbliższe okolice.

Główną atrakcją drugiego dnia spotkania był wyjazd na wycieczkę do Żywca, gdzie zwiedzono Górę Żar czy muzeum Na Grapie. W ostatnim dniu odbyła się wycieczka do Gliwic, gdzie goście mogli z bliska przyjrzeć się gliwickiej radiostacji, Oddziałowi Odlewnictwa Artystycznego w muzeum oraz podziwiać z bliska zapierające dech w piersiach Kolejkowo. Po powrocie wszyscy zostali zaproszeni na obiad na komersie uczniów klasy VIII i mogli być świadkami perfekcyjnego wykonania poloneza.

Opublikowano: 17 czerwca 2019 14:06

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich