Bieg dla Niepodległej

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły wzięli udział w „Biegu dla Niepodległej”, upamiętniając w ten sposób setną rocznicę wolnej Polski. Bieg miał charakter symboliczny, w którym biel i czerwień podkreśliły jego rangę i znaczenie. Przyjął również formę rywalizacji sportowej. Dzieci i młodzież biegły w różnych kategoriach wiekowych, z podziałem na klasy: I, II i III, IV i V i VI, VII i VIII i oddziały gimnazjalne. Wynik końcowy był drugoplanowy, acz ważny. Celem głównym było upamiętnienie, poprzez bieg masowy, tej niepowtarzalnej setnej rocznicy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej sportowej imprezie. Było radośnie, było biało – czerwono, było cudownie!!!

p. J. Peter

Opublikowano: 07 listopada 2018 21:05