Powitanie w Resende

Dzisiaj pojechaliśmy do szkoły partnerskiej, do miejscowości Resende, gdzie zostaliśmy bardzo gromko przywitani przez uczniów i zespół grający na bębnach. Następnie uczniowie z Portugalii przygotowali występy, aby nas powitać. Tradycyjne piosenki i tańce ludowe były początkiem niespodzianek. Po występach uczniowie wraz z gospodarzami udali się na warsztaty z origami, podczas których przydzielono każdemu z uczniów kolegę lub koleżankę z Portugalii, którzy towarzyszyć będą im do końca pobytu. W czwartek nasi uczniowie są zaproszeni do rodzin uczniów z Portugalii na uroczystą kolację. W tym czasie nauczyciele brali udział w warsztatach kuchennych - wykonali tradycyjne ciasto pod nazwą "Caracas de Resende". Po obiedzie uczniowie rozpoczęli przygotowania do wspólnego projektu (przedstawienia) realizowanego podczas pobytu. Po południu odbyliśmy spacer do miejskiego ratusza, gdzie powitał nas burmistrz miasta Resende. Cdn...